دسته
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1113223
تعداد نوشته ها : 1368
تعداد نظرات : 348
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

کسانی که دوستمان می‌دارند کار بزرگی نیست، مهم آن است آنهایی را که ما را دوست ندارند، دوست بداریم

دسته ها : عاشقانه
پنج شنبه دهم 11 1387

در خواب ناز بودم شبی

دیدم کسی در میزند

در را گشودم روی او

دیدم غم است در میزند

ای دوستان بی وفا

از غم بیاموزید وفا

غم با همه بیگانگی

هر شب به من سر میزند

جالب بود.

دسته ها : شعر
پنج شنبه دهم 11 1387

رفتی و ندیدی که چه محشر کردم

با اشک تمام کوچه را تر کردم

وقتی که شکست بغض تنهایی من

وابستگی ام را به تو باور کردم

دسته ها : شعر
پنج شنبه دهم 11 1387

اشتباهی که یک عمر پشیمانم از آن

اعتمادی است که بر مردم دنیا کردم

دسته ها : آموزنده
پنج شنبه دهم 11 1387
سعی کن در زندگیت مثل زودپز باشی ! یعنی در اوج جوش آوردن , سوت بزنی
دسته ها : آموزنده
پنج شنبه دهم 11 1387
برو به جهننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننم اخه فقط تویی که میتونی جهنمو بهشت کنی.
دسته ها : کوتاه
چهارشنبه نهم 11 1387

می دونی طبق آخرین آمار کم جمعیت ترین جای دنیا کجاست؟ نمیدونی؟ قلب منه که فقط تو توی اون ساکنی.

تقدیم به....

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387
آرزویم این است نرود اشک در چشم تو هرگز مگر از شوق زیاد......نرود لبخند از عمق نگاهت هرگز........و به اندازه ی هر روز تو عاشق باشی........عاشق آنکه تو را می خواهد.......و به لبخند تو از خویش رها می گردد...... و ترا دوست بدارد به همان اندازه که دلت می خواهد
دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

مرد بزرگ، کسی است که در سینۀ‌خود ، قلبی کودکانه داشته باشد.

مثل من!!!!!!!!

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

توی یه روز سرد وقتی دنبال جایی برای پنهان شدن می گشتم جایی گرم تر از قلب تو پیدا نکردم ! فرموش نکن که بیرون خیلی سرده ...

a.Sh

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387
زندگی را بی عشق سپری کن غم بزرگی است . اما این تقریبا برابر است با غمی که زندگی را ترک کنی بدون اینکه به کسی که عاشقش هستی بگویی که دوستش دارید
دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387
لذت عشق زمانی است که آن را نثار می کنی بیشتر از زمانی است که دریافتش می کنی پس بذار من عشقم را نثارت کنم
دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

همانطور که به زیبایی تو خیره شده ام ، با خود می اندیشم ، هرگز فرشته ای را دیده ام که در ارتفاعی چنین پایین پرواز کند

 

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

آرزو دارم شبی عاشق شوی .آرزو دارم بفهمی درد را .تلخی برخوردهای سرد را .می رسد روزی که بی من سر کنی .می رسد روزی که مرگ عشق را باور کنی

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

کسی در باد می خواند تو را تا اوج می خواهم برای ناز چشمانت چه بی صبرانه می مانم د لم تنگ است و بی یادت در این غربت نمی مانم تو هستی در وجود من تو را هرگز نمی رانم.

A.sH

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

خون من یعنی وجودم، بی خون من هیچ و پوچم،‌بارها در عشقنامه نوشتم، خون من مهر وجودت.

تقدیم به.......

دسته ها : عاشقانه
چهارشنبه نهم 11 1387

ایمان زندی

هیچ جای ایران تماشاگرانی مانند بابل ندارد.

رو قلب من نوشته

بیم

سرور هر چی عشقه

تا یعد...

 

بیم (سفید) 89 - 88 بیم (سورمه ای)

ظهر امروز بازیکنان تیم بسکتبال بیم به منظور حفظ آمادگی بازی و استراحت اجباری ای که در این هفته نصیبش شد ، مانند سه هفته قبل به دو تیم تقسیم شدند و به طور رسمی و با حضور دو داور به بازی پرداختند.

ترکیب تیم سفید : وایتاری مارش - محمدرضا قربانی - نیما بخشی - سردار سجادی - پویا تاجیک - کمالدین گاما.

ترکیب تیم سورمه ای : محمدرضا عامل خبازان - مهرداد قانعی - ایمان زندی - رضا لطفی - محمدرضا ابراهیمی نیا - علی بهشتی.

این بازی بسیار زیبا و نزدیک با برتری ۸۹-۸۸ تیم سفید به پایان رسید. نیمه اول این دیدار با برتری ۴۷-۴۲ تیم سفید پایان یافت.

تیم بسکتبال بیم بابل طبق برنامه قبلی فدراسیون قرار بود عصر امروز در بابل میزبان تیم مهرام تهران باشد که این دیدار به دلیل حضور تیم مهرام در جام شیخ راشد دوبی به تعویق افتاد.

گفتگوی اختصاصی بیم کلاب با مهندس سعید سعیدیان مدیرعامل باشگاه بیم

سعیدیان:باهرگونه محدودکردن درورزش مخالفم

با این امکانات بابل تشکیل تیم فوتبال،آب درهاون کوبیدن است

 


beemclub- در مورد تیم بسکتبال بفرمایید و مشکلی که در زمینه سهمیه ملی پیش اومده بفرمایید.

*** این سهمیه قبلا هم وجود داشت ولی گسترش دادن این سهمیه از 12 نفر به 25 نفر یه سری محدودیت هایی رو به وجود میاره.من تو مصاحبه قبلی ام هم گفتم اصولا با هر گونه محدودکردن قوانین انضباطی مخالفم! درسته اتخاذ چنین سیاست هایی برای تقویت تیم هایی با بنیه ضعیف تر صورت گرفته اما من فکر میکنم تیم هایی که بتونند خودشون رو از رده های پایین جدا کنند و به رده های بالا برسونند دیگه پایین آوردنشون خیلی مشکله.یعنی وقتی برای من 3 بازیکن محدودیت میذارن عملا دست من رو میبندند برای اینکه بتونم تیم سال گذشته خودم رو تقویت کنم و فقط میتونم یک بازیکن ملی رو به تیم پارسالم اضافه کنم.ولی خب به هر حال این باید به صورت یک قانون تدوین بشه و به ما اعلام بشه که تا الان هنوز به ما ابلاغ رسمی نشده.
ابلاغ بشه ما هم مجبوریم تیممون رو با همون شرایط اعلام شده و با همون اسکلت ببندیم.گزینه هایی مد نظرمون هست که اگه این سهمیه واقعا اعمال بشه باید از بخش زیادی از اونها صرف نظر کنیم.

beemclub- اگر این سهمیه قطعی شد شما نمیتونید به این قضیه اعتراض کنید.

*** من فکر میکنم که به هر حال اون رای گیری و تعاملی با همه مسئولین صورت گرفته ولی چرا... ما به هر حال ما اعتراضمون رو جلسات مختلف ارائه میکنیم.متاسفانه تصمیمات در جلساتی گرفته شد که از تیم ما هیچ کس شرکت نداشت.آقای دکتر سارنگ در صربستان بودند،خود من هم در مسافرت بودم.راده ووینویچ هم نبود که برادرم آقای مسعود سعیدیان رفتند. من فکر میکنم یه موضوع دیکته شده ای صورت جلسه اون جلسه بود که به علت اینکه تیم هایی مثل صباباتری ، مهرام و حتی ذوب آهن از این اتفاق ضرر آنچنانی نمی کنند چون مجموعه و اسکلت تیم ملی ، چیزی حدود 15-14 نفرشون از این 3 تا تیم هستند.طبیعیه که برای اون ها خیلی فرق نمیکنه!

beemclub- شما فکر نمیکنید غیرمنصفانه باشه که از بخش خصوصی اومده و میخواد توی ورزش خرج کنه و این بودجه و امکانات رو در اختیار داره و بخواد تیمش رو خوب ببنده نتونه اون کار رو انجام بده؟

*** به هر حال باید یاد بگیریم به هر قانونی احترام بذاریم حتی اگر اون قانون از دیدگاه ما قانون پسندیده و خوبی نباشه.امیدوارم این قانون به طور نهایی تصویب نشه. من ایرادی نمی بینم به سهمیه 12 نفر. من از یک جهتی فکر میکنم در حق بازیکن هم داره ظلم میشه.بازیکنی که المپیک رو از دست داده چرا باید سهمیه محسوب بشه که در اونصورت در جابجایی اش هم دچار مشکل بشه ولی از یک جهت دیگه ای شاید سیاست های کلان فدراسیون و سازمان تربیت بدنی بر محور قوائدی دور میزنه که ما اشراف به اون نداریم.

beemclub- خب اگر این قانون قطعی بشه شما چه تدابیری برای این 2 قانون اتخاذ میکنید.چون به هر حال هم قاون 25 بازیکن اعلام شده و هم اینکه قانون منع جذب بازیکنان زیر 18 سال تصویب شده.چه تدبیری اندیشیده اید که به هر حال تیم از پارسال قوی تر بشه و در یارگیری موفق تر باشید.

*** ما نسبت به یک سری از تیم ها شاید مهره به مهره ضعیف تر باشیم.امسال ما باید کمبود های ترکیبی و نفراتی تیممون رو با پشتکاری که به خرج میدیم و زود تشکیل دادن تمرینات ، بدنسازی مناسب تر سازمان یافته تر و تشکیلاتی تر باید نقاط ضعفمون رو طبیعتا پوشش بدیم. ما امسال در صحبتی که قبل از رفتن راده با ایشون داشتیم یه مزایایی نسبت به پارسال داریم. ما پارسال فکر کنم تا بازی با آرارات هنوز سالن ما آماده نبود ولی امسال خوشبختانه یه سری محدودیت ها رو نداریم. بازیکن های خارجی مون یک ماه تا یک ماه و نیم قبل از شروع لیگ به ما ملحق خواهند شد. بازیکن های داخلی مون هم غیر از المپیکی هامون زودتر بیان کار رو شروع کنند.کار سازمان یافته از قبل شروع بشه و ما با یک آمادگی نسبی وارد مسابقات بشیم. یعنی ما اینجوری میتونیم نقاط ضعفمون رو پوشش بدیم که امیدوارم به این شکل پوشش داده بشه و بتونیم حضور قدرتمند در لیگ داشته باشیم.

beemclub- در مورد جذب بازیکن آیا همون 3 سهمیه لیگ برتری همچنان پا بر جاست؟

*** بله... اون 3 سهمیه لیگ برتری پا بر جاست. یعنی ما اگر نتونیم از بازیکن های زیر 18 سال به خاطر قانون منع جذب بازیکن زیر 18 سال و بازیکن های تیم ملی که سهمیه 3 نفره ملی داریم استفاده کنیم ناچار هستیم نقاط ضعفمون رو از بین یه سری بازیکن هایی که در این سطح و این قانون قرار نمیگیرند استفاده کنیم.

beemclub- خب در مورد سفری که اخیرا به اروپا داشتید بفرمایید. چه دستاورد ورزشی برای بیم در این سفر داشتید؟

*** در سفر اروپایی به چند کشور اروپایی رفتم که بخش زیادی از اون مربوط به مسائل کاری بود اما اون بخشی که به ورزش مربوط میشه در شهر فرانکفورت یه تورنمنتی است که هر ساله برگزار میشه مشابه تورنمنت معروف امریکا که در اون تورنمنت 8 تیم که پکیجی از بازیکنان فعال در اروپا و امریکا در اون حضور دارند در قالب تیم های یورو استار ، یو اس استار ، یو اس تیم ، امرکیکن تیم ، آفریقا استار ، اتلانتیک استار و 2 تیم دیگه در قالب 8 تیم مسابقاتی رو در 3 روز برگزار کردند که من 3 روزش رو موفق شدم که بازی ها رو ببینم. در گزینه ی اولیه ای که داشتیم با یک سری از این بازیکن هایی که سابقه حضور در لیگ فرانسه ، آلمان ، لیگ های مختلف و معتبر اروپایی رو داشتند در زمینه بسکتبال صحبت کردیم و مقدماتش فراهم شد برای اینکه بعد از اینکه کوچ اومد و دیدگاه فنی اش رو به ما اعلام کرد اگر گزینه ای در بین این بازیکن ها وجود داشت در جهت جذبشون اقدام می کنیم.

beemclub- خب در مورد والیبال هم در این سفرتون بفرمایید.

*** در مورد والیبال من یک سفری به یکی از کشورهای والیبال خیز جهان داشتم با اینکه برنامه ریزی رو برای اون سفر 2 روزه کرده بودم 3 روز طول کشید. در این سفر بازدیدهای خوبی از کمپ و تمرین اون کشور داشتم و جلسات خوبی با مسئولین والیبال اون کشور داشتم. خوشبختانه جلسات خوبی با بازیکنانی که قرارداد نداشتند برگزار کردیم. ما امیدواریم بتونیم با همین بازیکنانی که مد نظر داریم تیم رو ببندیم.

beemclub- در موردتیم والیبال بیم بفرمایید و تیمی که فکر کنم در بین بازیکنان ایرانی کاملا بسته شده و همچنین در مورد مربی تیم والیبال هم بفرمایید.

*** مربی ما یک مربی بنام و بسیار سرشناس خواهد بود که بدلیل مسائل مختلفی که فعلا وجود دارد و به دلیل صلاح باشگاه فعلا از جزئیات بیشتر در مورد مربی و بازیکنان خارجی صرف نظر میکنیم.

در مورد بازیکن های ایرانی تیمی رو بستیم که کاملا جوان و آینده دار است.عمدتا از بازیکنان تیم ملی جوانان و تیم ملی نوجوانان هستند که سابقه همکاری با آقای نفرزاده رو در تیم ملی در زمانی که ایشون سرپرست تیم ملی بودند رو دارند. لذا فکر میکنم با جذب 2 الی 3 بازیکن خوب خارجی و با توجه به اینکه ما 2 تا از این 3 بازیکن رو میتونیم توی زمین نگه داریم طبیعتا فکر میکنم که خیلی کار دشواری نداشته باشیم البته فکر میکنم که تیم هایی مثل پیکان ، سایپا ، ارومیه و اتکا تیم های خیلی خوب و باسابقه ای هستند.خیلی نباید احساسی باشیم.خیلی نباید سطح توقعاتمون رو در مورد این تیم بالا ببریم. ولی باید خوب کار کنیم و سعی کنیم مقامی داشته باشیم که درخور توجه باشه.
البته من در این سفری که به اروپا داشتم یک کار ورزشی دیگه هم کردم و یک روز یکشنبه رو که وقتم آزاد بود خوشبختانه تونستم بازی آلمان و اسپانیا در فینال جام ملتهای اروپا رو هم از نزدیک ببینم. البته من مهمان وی آی پی یکی از مسئولین فرانکفورت بودم.

beemclub- چی شد که برای تیم والیبال بیم حتی از یک بازیکن تیم ملی بزرگسالان هم در تیم استفاده نکردید.

*** این موضوع رو نمیتونیم کاملا برگردونیم به شخص من یا آقای نفرزاده یا کادری که جهت جذب بازیکن اقدام کرده ، جهت بازیکن های سرشناس و خیلی بزرگ والیبال ایران ، بودجه ای از قبل درخواست شد که این بودجه متاسفانه در هیئت مدیره شرکت رد شد و یک مقداری از اون تقلیل پیدا کرد بنابراین که همونطور که میدونید ما بعد از عید در اثر یک شرایط خاصی اقدام به تشکیل تیم والیبال کردیم که شاید نظرات همه ی اعضای هیئت مدیره نسبت به این تیم خیلی مثبت نبود و بیشتر تاکیدشون بر این بود که حالا که کار بسکتبال به یک مسیر قابل قبولی افتاده همین مسیر رو ادامه بدیم تا تقویت بنیه ی تیم بسکتبال و بعد از اینکه به یک سرانجام مثبت و مفیدی رسید اونوقت رشته های دیگه رو هم ادامه بدیم. ولی به هر حال چون خود من خیلی اصرار داشتم و صحبت هایی رو هم کرده بودیم دیگه هیئت مدیره هم موافقت کرد ولی نه با بودجه درخواستی مدنظر کادری که قرار بود اعضای تیم رو ببنده و برای همین یک مقداری بودجه مون پایین اومد و علاوه بر این دلمون میخواست که حتما تیم با یک اسکلت کاملا جوان در مسابقات شرکت کنه همراه با بازیکنان خوب بین المللی که ما بتونیم به یک دستاورد 3-2 ساه در رابطه با تیم والیبال دست پیدا کنیم که حداقل این بازیکنان بتونند 3 الی 5 سال به ما کنند.

beemclub- خب یک مقدار از ابتدای آغاز به کار تیم والیبال بگید که چطور شد در مقابل اصرارهای مسئولین فدراسیون و برخی مسئولین و افراد دیگر که دوست داشتند تیم والیبال در شهر دیگه ای باشه شما به هیچ وجهی این مسئله رو قبول نکردید و تیم والیبال بیم رو هم در بابل نگه داشتید؟

*** به هر حال من فکر میکنم هر خواستنی توانستن است . بحث والیبال استفاده از سهمیه استان مازندران نبود. من سهمیه شهرها و استان هایی که تیم هاشون منحل شده رو خریدم برای شهر بابل. در هر صورت خیلی سعی کردند به هر شکل ممکن این تیم در یک شهر دیگه و حتی شاید یک استان دیگه شروع به کار بکنه ولی اصرار ما در این بوده که تیم در شهر خودم بابل ادامه بده و امیدوارم که تو برنامه هاش هم موفق باشه ولی اجتناب ناپذیره شما بخواهید در سال اولتون تیم رو از سوپر لیگ شروع کنید و کار براتون راحت باشه. در مجموع این کار راحتی نیست. ما در زمینه بسکتبال هم این تجربه رو داشتیم و سعی کردیم سال اول از دسته 1 شروع کنیم و به یک سری زیر و بم های حضور در لیگ پی ببریم و سال بعد با وجود حضور موفقی که در لیگ دسته 1 داشتیم وارد لیگ برتر شدیم. در زمینه والیبال حالا احساس میکنم به علت اینکه افراد کاربلد تری دور ما هستند در رابطه با جمع کردن تیم ، فکر میکنم با تجربه ای که در 2 سال اخیر از بحث باشگاه داری در زمینه بسکتبال داشتیم ، مشکل خیلی حادی رو در بحث والیبال نداریم ولی به هر حال تلاش کردیم و تونستیم سهمیه رو بگیریم.

beemclub- در این مدت شایعات بسیاری در مورد باشگاه بیم بود که البته خودم جواب این سوالم رو میدونم اما میخوام خودتون از زبان خودتون در مورد تیم فوتبال که در شهر شایعه شده بفرمایید که البته تعمیر زمین فوتبال بابل از سوی مسئولین به این شایعات دامن زده است.

*** ما جلساتی رو با هیئت های مختلف شهر بابل داشتیم از جمله فوتبال.مدیران دلسوز و فعال و مدیرانی که دلشون میخواد کاری رو انجام بدهند. مدیرانی هستند در هیئت فوتبال که دلشون میخواد کار مثبتی رو انجام بدهند و بتوانند تاثیرگذار باشند در شکوفایی ورزش فوتبال.
اما شما حداقل شاهد عالم و بالغ و دانای این ادعا هستید که من همواره اعتقاد دارم برای هر فعالیتی سخت افزار و نرم افزارش در کنار هم مهیا بشه. در زمینه فوتبال مطمئن باشید اگر امکانات سخت افزاری بهینه که زمین چمن یک کدوم از اونهاست ، اگر این ها تمام و کمال فراهم نشه مطمئن باشید که آب در هاون کوبیدن خواهد بود. یعنی باید تمام امکانات انجام یک مسابقه در حد مسابقات حرفه ای کشور از نظر سالن ، امکانات رفاهی ، رختکن ، دوش ، سکوی تماشاچیان. همه ی این ها در کنار همدیگه فراهم بشه تا ما با یک سری نرم افزار در مجموع بتونیم یک تیم پویا و خوبی را درست کنیم.
من خدمت آقایون هم عرض کردم... دلم میخواد که کاری رو برای فوتبال این شهر هم انجام بدم ولی باشگاه بیم سازمان بدنی نیست ، به هر صورت ما یک باشگاه هستیم با سرمایه گذاری محدود در زمینه ورزش. به همین دلیل این در توان من و همچنین کل تشکیلاتمون نیست که ما در تمام زمینه های ورزشی بیاییم تیم داری حرفه ای بکنیم.
من خدمت آقایون هم عرض کردم و الان از همین جا هم استفاده میکنم دعوت میکنم از تمام صنعتگران ، سرمایه داران و تمام افرادی که در سطح شهر و استان مازندران امکاناتی رو دارند تشریف بیارند ، هر کدامشون روی هر تیمی دست بذارند من هم حاضر هستم که در کنارشون فعالیت کنم و امکانات و تجربیاتمون رو هم در اختیارشون بذارم.
اما اینکه آیا شرایط برای اینکه ما یک تیم فوتبال قدرتمند در حد سوپرلیگ ایران بتونیم امروز فراهم کنیم برای بابل ، به نظر من بعیده. ما باید با سعه صدر ، با دقت روی زوایای مختلف این کار عمل کنیم. ببینید هر کار احساسی و نسنجیده و بررسی نشده حاشیه اش گریبان خود آدم و خود ورزش اون شهر رو میگیره. ما سطح توقعات تماشاچیانمون ، سطح توقعات مردم این شهر بعد از تیم بسکتبال و الان والیبال به شدت بالا رفته. طبیعتا مردم در حد و قواره تیم های بسکتبال و والیبال تیم فوتبال می خواهند و به همین دلیل بعید میدونم الان با این امکانات موجود بشه همچین کاری کرد. بحث فوتبال فکر کنم چالش های بسیار زیادی رو در درون خودش به عنوان حاشیه داره که هر بی احتیاطی و هر حرکت احساسی میتونه لطمات جبران ناپذیری هم به بدنه ورزش فوتبال بزنه و هم دودش تو چشم تیم هایی مثل بسکتبال و فوتبال هم خواهد رفت.
فعلا به گزینه ی دیگه ای برای امسال فکر نمی کنیم و به عزیزانی که دارند زحمت میکشند زمین ورزشی رو در بابل آماده میکنند خسته نباشید میگم. امیدوارم که هر سال بتونند یه بخشی از نقصان و کمبودهایی که سالیان سال هست که متوجه این شهر بود رو در زمینه فوتبال برطرف کنند.

beemclub- در مورد اردوی تیم ملی والیبال بفرمایید که قراره توی بابل برگزار بشه. با این وجود هم حتما سالن بیم باید حتما برای والیبال خط کشی بشه. در این مورد بفرمایید که چه زمانی این کار باید انجام بشه.

*** خوشبختانه خبر خوبیه برای همه ی اهالی ورزش در استان مازندران که به جرأت میتونم بگم برای اولین باره که شرایطی فراهم بشه که تونستیم به مدت 10 روز میزبان تیم ملی والیبال کشورمون باشیم. طی درخواستی که آقای داورزنی ریاست محترم فدراسیون والیبال از ما داشتند که تیم والیبال قراره در مسابقات آسیایی شرکت کنه که در اون مسابقات تیم های ژاپن ، کره ، چین ، تایوان ، تایلند ، هندوستان و یکی دو تیم دیگر هم حضور دارند که مسابقات در شهر بانکوک تایلند برگزار میشه و از نظر آب و هوایی تزدیک به شمال ایران است ، پیشنهادی رو دادند که این اردوی تدارکاتی در بابل برگزار بشه. خوشبختانه ما هم استقبال خوبی کردیم.
همونطور که ایشون گفتند 2 مسئله بود. اولا اینکه خبر مسرت بخش حضور تیم والیبال بیم رو در سوپر لیگ به طور رسمی خواهیم داشت و دوما اینکه در اولین سال حضورمون مجموعه ای از کلیه بازیکنان تیم ملی و ستارگان والیبال کشور همه در کمپی در بابل جمع خواهند شد که من فکر میکنم تو این شرایط خبر خیلی خوبیه برای مردم بابل حتی مردم استان مازندران که بتونن از نزدیک قهرمانان والیبالشون رو ببینند.

beemclub- در مورد خط کشی توضیح میدید؟

*** نگران نباشید... ما 10 روز فرصت داریم و از همکارانم هم خواهش کردم که به طور اصولی این مسئله رو انجام بدهند.در ضمن خود آقای رضوی ریاست محترم تربیت بدنی شهر بابل که در اصل والیبالی هستند و خیلی به والیبال علاقه مند هستند خودشون شخصا مدیریت آماده سازی زمین والیبال از نظر خط کشی رو بر عهده گرفتند و نظارت دارند و امیدوارم که تا اون موقع حل بشه.

beemclub- حالا که قراره تیم ملی والیبال به ایران بیاد شما قصد ندارید با همین بازیکن های ایرانی که فکر کنم کاملا ترکیب تیم مشخص شده یک بازی تدارکاتی نه البته به صورت خیلی حرفه ای بلکه در حد همون نام یک بازی تدارکاتی که مورد استقبال مردم قرار بگیره ، انجام بدید؟

*** پیشنهاد خیلی خوبیه و من هم روش فکر میکنم و امیدوارم این امکان به وجود بیاد ، اگر مربی تیم ملی اجازه بده . چون اون ها باید اجازه بدهند که بازی تدارکاتی انجام بشه!

beemclub- پس شما تیمتون آماده است؟

*** بله ... ما اسکلت 14 نفره تیممون آماده است ولی در اردوی تیم ملی جوانان است و آقای کارخانه هم مطمئنا حُسن نیت دارند و میتونن بازیکنان رو در خدمتمون بذارند. ما مشکلی نداریم و میتونیم بازیکنانمون رو جکع کنیم و حتی شاید یکی دو بازیکن کمکی هم از خود تیم ملی بگیریم و یکی دو تا بازی تدارکاتی بذاریم. این پیشنهاد خوبیه حالا من هم روش کار میکنم. حداقل تماشاگران مازندرانی هم یکی دو تا بازی خوب می بینند.

beemclub- حالا که بحث بازی تدارکاتی پیش اومده در مورد تیم بسکتبال هم قبل از شروع لیگ اقدام به بازی تدارکاتی می کنید؟*** بله... قطعا این کار رو خواهیم کرد. ما در والیبال یک اردویی رو در شهریور ماه در اروپا و در یکی از کمپ های بسیار خوب اروپا خواهیم داشت. من خودم کمپ رو دیدم. نظرم تامین شده.بسیاری از مسائلش هم حل و فصل شده.
برای تیم بسکتبال هم همچین برنامه ای رو داریم البته نه به این کلاس و برنامه منظم و خوب ولی ما یه مأموریت رو به راده ووینویچ دادیم که کمپی رو در صربستان مهیا کنه. یک کمپی رو خودمون در نظر گرفتیم و با توجه به این که هنوز راده برنگشتند ایشون باید برگردند و ما بشینیم و صحبت هامون رو بکنیم و با توجه به این که بازی های بسکتبال یک ماه دیرتر از بازی های والیبال شروع میشه فرصت بیشتری داریم. بعد از بازگشت تیم والیبال از اردوی اروپا ما احتمالا در اوایل مهرماه اردوی تدارکاتی تیم بسکتبال رو در یکی از کشورهای ترکیه ، صربستان و حتی دوبی امارات خواهیم داشت و در همون اردوها بازیکن های خارجی مون به ما ملحق خواهند شد.
ما امسال بر روی این نکته تاکید داریم که بازیکن های خارجی مون حتما 1 ماه الی یک ماه و نیم قبل از شروع فصل جهت هماهنگی با بازیکنان تیم به ایران بیایند.

beemclub- خب نقل و انتقالات بسکتبال رو از کی شروع می کنید؟

*** با این قوانینی که فدراسیون گذاشته دیگه ما بازیکنی نمیتونیم بگیریم. تیم ملی در سفر امریکاست و هر وقت که تیم ملی برگشت و فرصت داشتند که در ایران بمونند با توجه به این که برای سهمیه ملی مون یک بازیکن مونده و این بازیکن باید از بین پوزیشن 1 و 3 و 5 انتخاب بشه و محدودیت های بوجود آمده مطمئنا کار ساده ای نیست و مطمئنا باید بهترین گزینه و بهترین لنتخاب رو داشته باشیم که بتونیم با بازیکن خارجی این نقیصه رو تکمیل کنیم و تیم رو ببندیم.

beemclub- تیم های بسکتبال و والیبال از چه تاریخی تمریناتشون رو به طور رسمی در بابل آغاز خواهند کرد. چون این سوال خیلی از هواداران هست که شدیدا منتظر حضور بازیکن های تیمشون در بابل هستند.

*** البته پویا دیشب اومده بود بابل . چون شما حساسیتتون روی تیم بسکتبال بیشتره بذارید اول من در مورد تیم بسکتبال بگم.
بعد از برگشتن راده از صربستان تمرینات جدی تیم شروع میشه... اسکلت تیم پارسال فراخوانی بهشون داده میشه... برمیگردند به تمریناتشون غیر از 3-2 تا از بازیکنان که به دلایل مختلف در جمع ما نخواهند بود. با کاری که با بازیکنان جوان تر تیم در ماه های قبل انجام شده کار استارت خواهد خورد ولی همونطوری که میدونید تیم اصلی بعد از المپیک تمرینات جدی خودش روشروع خواهد کرد ولی ما ناچار هستیم که تمرینات بدون بازیکنان ملی مون رو شروع به کار کنیم تا انشاءالله به هماهنگی مطلوب برسیم تا بقیه بازیکنان هم به ما اضافه بشوند.
در مورد والیبال به علت اینکه یک ماه زودتر بازیهای لیگ شروع خواهد شد من فکر میکنم بعد از اردوی تیم ملی کم کم ما شروع کنیم از 15 مرداد به بعد تمرینات تیم والیبال بیم رو هم سر و سامان بدیم.

beemclub- یه خرده دیر نیست؟

*** نه 15 مرداد که شروع کنیم ، لیگ احتمالا از ششم یا دهم مهر استارت میخوره و 2 ماه قبل از مسابقات است و یک دوره بدنسازی رو باید سپری کنیم و کارهای دیگه. امیدوارهستیم بتونیم یک جوری تیم رو جمع کنیم که تو زمان اردوی تیم ملی هم تیم کار خودش رو شروع کنه!

beemclub- برای تیم والیبال کادر فنی تون به چه صورتی خواهد بود؟ آیا همشون از اروپا هستند یا مربی ایرانی هم در کادرتون خواهید داشت؟

*** فکر کنم سرمربی و مربی بدنسازمون از اروپا باشه و در بین مربیان ایرانی هم به گزینه هایی فکر خواهیم کرد.

beemclub- آقای نفرزاده امسال در چه پستی در تیم والیبال بیم حضور خواهند داشت؟

*** آقای نفرزاده امسال زحمت زیادی برای ما کشیدند و من فکر کنم ایشون مدیر و سرپرست تیم باشند.

beemclub- آقای لهونی هم در بسکتبال به چه صورت؟

*** آقای لهونی هم تقریبا به همین شکل.

beemclub- در کادر فنی تیم بسکتبال و در کنار راده ووینویچ فقط آقای سارنگ هستند؟

*** فعلا بله!

در بازی آخر لیگ بیم مقابل دانشگاه آزاد بحران زده قرار گرفت و در یک بازی یک طرفه دانشگاه آزاد را در تهران شکست داد تا انتقام سختی به خاطر شکست تیم بحران زده بیم در بازی رفت در بابل و با 2  امتیاز اختلاف ، از این تیم بگیرد.

اما اتفاق جالب و عجیبی که برای بیم اتفاق افتاده بود فرار بازیکنان خارجی بیم در پایان بازی های دوره ای بود تا بیم در آستانه ی پلی آف با یک بحران دیگر دست و پنجه نرم کند.

بیم در پایان رقابت های لیگ از 22 بازی خود صاحب 12 پیروزی و 10 شکست شدو بالاتر از پتروشیمی ششم شد.

در پلی آف اول دانشگاه آزاد تهران حریف بیم بود.بیم در بازی رفت که از شبکه 3 سیما هم به طور مستقیم پخش شد بدون بازیکنان خارجی خود در تهران به مصاف دانشگاه آزاد رفت و خیلی راحت برای دومین بار پیاپی در فاصله چند هفته این تیم را مقتدرانه شکست دهد تا آماده بازی برگشت باشد.

اما دانشگاه آزاد در بازی برگشت از بازی برابر تیم بیم انصراف داد تا بیم به مرحله دوم پلی آف صعود کند.در آن روز تیم بیم به 2 تیم سفید(پویا تاجیک) و سورمه ای(ایمان زندی) تقسیم شد. تیم ایما انصافا خیلی قوی تر از تیم پویا بود.آن بازی نزدیک را تیم ایمان برد تا به یاد غیبت دانشگاه آزاد بیمی ها یک بازی رسمی را برگزار کردند.

آن بازی به صورت کاملا رسمی و با مسائل طنز زیبا در روی سکوهای سالن و در بین هوادار ها برگزار شد تا شب زیبایی برای هواداران رقم بخورد.

بعد از آن و در آستانه پلی آف دوم و بازی مقابل ذوب آهن مهندس سعیدیان مدیرعامل باشگاه بیم با توجه به موجه بودن رفتن بازیکنان خارجی خود دست به کار بزرگی زد و در کاری خارق العاده 2 بازیکن اهل مالی و امریکا را برای پست های 1و 5 در مدت تنها چند روز به بازی مقابل ذوب آهن رساند تا تعجب همگان را برانگیزد.

بیم سومیلا ساماکه که به ساموئل معروف بود از کشور مالی و در پست 5 و کلوین کیج جونیور بازیکن ریزه میزه و واقعا فلفل امریکایی را در پست 1 به خدمت گرفت.

محمود مشحون که خود مازندرانی است در اظهار نظری عجیب قبل از بازی مقابل ذوب آهن به مهندس سعیدیان گفت : شما که در بابل به ذوب آهن می بازید... چرا پولتان را خرج میکنید و دنبال بازیکن خارجی میروید... شما با همین بازیکنان ایرانی خودتون برید و به ذوب آهن ببازید!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در بازی دوم پلی آف بیم به مصاف ذوب آهن رفت.بیم در بازی رفت در بابل موفق شد با 3 امتیاز اختلاف ذوب آهن را شکست دهد.

در شبی که رایکو ترومن سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان در تالار بسکتبال سجودی بابل حضور داشت و در آن بازی پویا تاجیک بازی بسیار خوب و به یاد ماندنی را مقابل ذوب آهن و یاران محسن صادق زاده و اوشین ساهاکیان در ذهن هواداران به ثبت رساند.

در ابتدای آن بازی توسط مهندس سعیدیان از رایکو ترومن و سرجان سرمربی و بدنساز تیم ملی تقدیر ویژه ای به عمل آمد.

در بازی دوم که در اصفهان برگزار شد بیم بسیار ضعیف کار کرد تا با شکست مقابل ذوب آهن سرنوشت تیم چهارم مرحله نیمه نهایی به روز سوم کشیده شود.

22 بهمن 1386 – اصفهان تالار ملت!

بیم در بازی دوم هم تماشاچیان خود را به اصفهان آورد و جالب اینجاست که بدانید تماشاچیان خونگرم بابلی در بازی سوم هم خواستار رفتن به اصفهان بودند.به طوریکه شب قبل از بازی بیش از هزار نفر از هواداران بیم مقابل درب تالار بسکتبال بابل تجمع کردند و خواستار رفتن به اصفهان بودند.

و آن شب خیلی ها به دلیل کمبود اتوبوس نتوانستند به اصفهان بیایند.

بعد از بازی دوم اصفهانی ها یکی از زشت ترین و غیراخلاقی ترین کارهای ممکن خود را نشان دادند و به همه سالن های اصفهان سپردند که اگر از باشگاه بیم آمدند و از شما سالن خواستند به آنها سالن ندهید و اگر سالن بدهید خائن به شهر و تیمتان هستید!

بازی کثیف اصفهانی ها تیم بیم را در فاصله 4 روز تا بازی سوم به تهران فرستاد تا تیم بعد از تمرین در تهران با یک پرواز اختصاصی دیگر راهی اصفهان شود.

بازی سوم بازی غم ها و نامردی ها علیه بیم بود.

در بازی سوم اصفهانی ها اشکشان در آمد و بیم سوار بر بازی بود و در 90% بازی از حریف پیش بود.در فاصله 4 دقیقه تا پایان بازی بیم با 14 اختلاف از ذوب آهن جلو افتاد اما در پایان کار مساوی شد.در 9 ثانیه به پایان بازی ذوب آهن با 2 پرتاب موفق پنالتی 72-71 از بیم جلو افتاد.

در 9 ثانیه پایانی کلوین بازیکن ریزنقش و آمریکایی بیم به سمت سبد ذوب آهن هجوم بد تا در فاصله 1 ثانیه به پایان بازی توپ را وارد سبد کند تا بیم 73-72 از ذوب آهن جلو بیفتد.

در این فاصله محسن صادق زاده تقاضای تایم استراحت کرد و پس از وقت استراحت توپ از میانه زمین به گردش درآمد و در یک لحظه غفلت بازیکن بیم به اوشین ساهاکیان رسید و اون چرخید و به سمت سبد برش زد.توپش وارد سبد نشد اما هروس آوانسیان که کل بازی را به گفته بسیاری از کارشناسان مغرضانه به ضرر بیم سوت زد خطای ساموئل ساماکه را گرفت و ذوب آهن را در زمانی که پایان یافته بود صاحب 2 پرتاب آزاد کرد.اوشین ساهاکیان هم هر 2 پرتابش را گل کرد و ذوب آهن در شبی که حق خوری ها به اوج خودش رسیده بود 74-73 پیروز شود و به مرحله نیمه نهایی لیگ 86 راه یابد.

بعد از آن بازی اتفاقات بسیار تلخ و دردناکیبرای هواداران بیم به وجو آمد به طوریکه چند نفر از هواداران با شکستگی هایی که در سر و دنده هایشان اتفاق افتاد راهی بیمارستان شدند.

به هر حال بیم در سال 86 نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند و مهندس سعیدیان به خاطر اعتراض به این حق کشی ها برای بازی های پبجم تا هشتم حاضر نشد و انصراف خود را اعلام کرد تا بیم در پایان رقابت ها در رتبه هشتم جدول قرار بگیرد.

اما بیم برای رقابت های این فصل لیگ برتر باشگاه های کشور قصد دارد در صورتی که به این تیم اجازه بدهند تیمی را برای حضور دز فینال بازی های لیگ برتر امسال جمع کند و برای این کار دست به خانه تکانی گسترده زد و از تیم اصلی سال گذسته تنها 3-2 بازیکن را حفظ کرد و به دنبال چندین بازیکن دیگر است و برای بازیکنان خارجی هم همچنان در حال رایزنی با فدراسیون بسکتبال است که بتواند 3 بازیکن خارجی را به خدمت بگیرد.

بیم برای حضور موفق در رقابت های این فصل در هر پستی 2 بازیکن تاپ ایرانی یا خارجی را مد نظر دارد که اگر این تیم که مسئولین بیم آن را مدنظر دارند انشاء الله تشکیل شود می توان به حضور بیم در فینال لیگ 87 امیدوار بود!

به امید آن روز!

انشاءالله!!!!!

باشگاه بیم امسال با خریدن امتیاز در لیگ برتر والیبال قصد دارد عرصه جدیدی را در ورزش کشور به وجود آورد!

تیم والیبال بیم مازندران در حال حاضر قرارداد خود را با صابر نریمان نژاد ، معین رحیمی ، فرهادقائمی ، سید امیر احمدی ، هادی پناهی و مسعود عزیزی نهایی کرده است و گزینه های تیم ملی جوانان دیگری را هم در دستور کار خود  دارد.

تیم والیبال بیم با مهندس فرهاد نفرزاده از برجسته های مدیریت والیبال کشورمان به عنوان سرپرست در مسابقات شرکت خواهد کرد و برای هدایت تیم والیبال بیم هم دو گزینه بسیار خوب خارجی به نامهای : ایوانف بلغاری و کوکو ایتالیایی که هر دو دستیاران سرمربی کشورهای خود در المپیک ۲۰۰۸ پکن هستند مد نظر مسئولین باشگاه بیم و در راس آنها مهندس سعیدیان می باشد.

تیم بیم در رشته والیبال هم به دنبال جذب ۳ بازیکن خارجی خوب می باشد.

به امید موفقیت باشگاه بیم مازندران در تمام عرصه های ورزشی!

 

مدیرعامل : مهندس احمد سعیدیان

قائم مقام : مسعود سعیدیان

اعضای هیئت مدیره : مهندس محمدیان و مهندس شهاب نیا

سرمربی :  در ابتدای فصل : ایگور کواکوویچ (صربستان)

در اواخر نیم فصل اول : رضا نوری و پرویز لحیم چی (تقریبا به طور مشترک)

از ابتدای نیم فصل دوم تا پایان بازی ها و در زمان کنونی : راده ووینوویچ (صربستان)

مربی : دکتر علی سارنگ – پرویز لحیم چی

مدیرفنی : محمدرضا نوری

سرپرست : حامد حبیب زاده

پزشک : دکتر علی سارنگ

فیزیوتراپ : دکتر علاءالدوله

بازیکنان ایرانی : پویا تاجیک ، ایمان زندی ، توماج کریمیان ، مهدی عسگرنژاد ، محمد شاهسوند ، سیاوش محسنی ، مجید تهرانی نژاد ، مهرداد قانعی ، نیما بخشی ، متین عید محمدی ، مجتبی بنی عقیل ، محمدرضا قربانی ، سردار سجادی و حمید توتونی کاشانی.

بازیکنان خارجی ( از ابتدا تا انتهای فصل و در مقاطع زمانی مختلف) : کوین جمال برادلی ، جاش مور ، کوین جوبیتی ، مایکل داوسن ، سماوئل ساماکه و کلوین کیج جونیور!

پویا تاجیک کاپیتان تیم ملی و باشگاه بیم می گفت : تیم ما اینقدر در شرایط بدی بود که حتی امکان داشت به دسته اول سقوط کند.

اما راده ووینویچ این تیم بحران زده را نجات داد.

بیم در نیم فصل دوم با اینکه بازی ها رو در بابل و با شکست در مقابل آرارات آغاز کرد اما آن شکست زمانی اتفاق افتاد که رادو تازه یکی دو روز بود که بالای سر تیم بود.

در هفته دوم دور برگشت بیم در بابل و در روزی که خیلی ها از این تیم قطع امید کرده بودند توانست تیم خوب پتروشیمی را در پایان وقت اضافه اول با 5 اختلاف شکست دهد و تا حدودی از بحران خارج شود.

به هر حال 6 شکست پیاپی برای تیمی که برای قهرمانی بسته شده بود و آخرین بردش مقابل صباباتری قهرمان آسیا بود با آن همه تماشاچی خونگرم یک فاجعه بسیار عظیم بود.

اما بعد از بازی مقابل پتروشیمی بیم در گرگان به مصاف گرگان رفت.حاشیه ها برای بیم در گرگان بسیار زیاد بود... و برخی تماشاگرنماهای گرگانی لحظات سختی را برای بازیکنان و مجموعه باشگاه بیم به وجود آوردند به طوریکه حتی پزشک باشگاه بیم دکتر علاءالدوله رد آن بازی مصدوم شد و حتی اتوبوس تیم بیم با اسکورت پلیس گرگان از شهر خارج شد.

در آن بازی خارج از خانه بیم با درخشش فوق العاده مایکل داوسن که بهترین بازی اش را برای بیم به نمایش گذاشت با اقتدار و با 16 اختلاف پیروز از میدان خارج شد و شب تلخی را برای هواداران گرگان رقم زد.

بیم پس از آن به شهرکرد رفت و در شهرکرد تیم هیئت بسکتبال این شهر را با 8 امتیاز اختلاف و با درخشش توماج کریمیان شکست داد.

پس از آن بیم در خانه با درخشش مجتبی بنی عقیل که تنها در آن بازی خوب کار کرد و مهدی عسگرنژاد موفق شد با 29 امتیاز اختلاف تیم گل گهر سیرجان را شکست دهد.

حالا بیم 4 برد پیاپی را بدست آورده بود و با 9 پیروزی و 7 شکست کمی خود را در جدول رده بندی بالا کشید.

بعد از آن بیم در تهران و در روزهایی که دوران سخت بدنسازی سرجان را تحمل میکرد به مصاف صباباتری رفت.صبایی که در آن روزها آخرین دوران خاطراتش را با آیدین نیکخواه بهرامی تجربه می کرد.

آن روز آیدین در زمین مسابقه بود و هشت روز بعدش دیگر برای همیشه با زمین بسکتبال خداحافظی کرد...

روحش شاد.

بیم بعد از شکست سنگین مقابل صباباتری باید به مصاف کاوه می رفت.کاوه ای که آن دوران در اوج بود.

این برای بیم و هواداران پرشورش یک بازی حیثیتی بود و خاطره بد بازی رفت در تهران هنوز در دل هواداران مانده بود.

در بازی با کاوه بیم در اوایل بازی پایاپای با کاوه حرکت میکرد تا اینکه برای دقایقی کاوه سوار بر بازی شد و تا بیم به خودش بجنبد با 25 امتیاز اختلاف از کاوه عقب افتاد.

اختلاف 25 به سود کاوه و در کوارتر سوم برای بیم در بابل و در مقابل دیدگان 4 هزار تماشاگر مشتاق خیلی سنگین و غیرقابل تحمل بود.

اما بیم به خودش آمد.پرتاب 3 امتیازی توماج کریمیان و پشت سرش مایکل داوسن کمی اوضاع را برای بیم امیدوارانه کرد.

اما 2 پرتاب پیاپی و بی نظیر پویا تاجیک که هر دو هم وارد سبد شد هواداران را به وجد آورد و در شبی به یاد ماندنی و تاریخی بیم اختلاف 25 امتیازی خود مقابل کاوه را در پایان کوارتر سوم به 8 و در اوایل کوارتر چهارم به صفر رساند.این روند تا انتهای بازی حفظ شد تا بیم در اواخر بازی با 1 امتیاز عقب بیفتد.اما تا بیم در 8 ثانیه به پایان بازی اختلاف را با 1 امتیاز به نفع خود کرد تا کاوه وقت استراحت بگیرد.

کاوه ای ها در این 8 ثانیه کاری را از پیش نبردند و بیم آن بازی به یادماندنی و حیثیتی را در مقابل کاوه با پیروزی پشت سر بگذارد.

بیم در بازی بعد در بابل مقابل ذوب آهن قرار گرفت و در پایان با 2  امتیاز اختلاف در لحظات پایانی بازی را واگذار کرد.

فردای آن روز یکی از تلخ ترین روزهای بسکتبال ایران بود چرا که ورزش ایران در عزای رعنای بسکتبال کشورمان عزادار شد.

بازیها پس از 7 روز (2 بازی) تعطیلی از سر گرفته شد و بیم در بابل پذیرای پردیس متحد قزوین بود که از نظر جدول بازی بسیار مهم و حیاتی ای بود.

بیم در آن بازی مشکل چندانی نداشت و با اختلاف 11 امتیاز پردیس را شکست داد تا برای 2 بازی آخر خود راهی تهران شود.

در بازی اول در تهران بیم بنا به صلاحدید کادر فنی میلی برای برد مقابل مهرام نداشت.درسته که مهرام تیم بسیار قوی ای بود اما بیم در کوارتر اول زهر خود را به این تیم ریخت اما به گفته خود آقای سعیدیان در نیمه دوم رادو با برخی از بازیکنان ذخیره و با بازی معمولی مقابل مهرام بازی را به مصلحت باختند تا در جدول ششم شوند تا در مقابل تیم شهرکرد قرار نگیرند.

پست ۵۰۰ بیم کلاب

تقدیم به هواداران خونگرم بیم بابل

 

کل ماجرای باشگاه بیم مازندران از ابتدا تاکنون

شامل قسمت های ۱ و ۲ و ۳

 

باشگاه فرهنگی ورزشی بیم مازندران در سال 1385 تاسیس شد.باشگاه بیم در شهر بابل با تیم بسکتبال خود در دسته اول کار خود را آغاز کرد.
باشگاه بیم برنامه راهبردی خود را برای 5 سال آینده تنظیم نموده که تشکیل 5 تیم در رده های سنی مختلف ، تشکیل تیم ب باشگاه و حضور در جمع قهرمان قهرمانان باشگاه های ایران و در نهایت حضور در جام باشگاه های آسیا از آن جمله است.

در لیگ دسته اول با وجود گروه سختی که بیم در آن حضور داشت در نهایت بیم سرگروه شد و بعد از بیم آرارات تهران در گروه 1 دوم شد.در گروه دوم مسابقات دسته اول تیم کاوه تهران با اقتدار و تنها با یک باخت در اوایل بازی ها صدرنشن شد و تیم گنبد در گروه دوم به مقام دوم رسید.
در مسابقات آن سال تیم بیم در مرحله پلی آف به مصاف گنبد رفت و بازی رفت با اختلاف بسیار کم بازی رو به گنبد واگذار کرد اما در بازی برگشت در یک بازی خاطره انگیز که در نیمه اول بیم 43-8 بازی رو برنده به رختکن رفت و در نهایت با یک اختلاف بسیار عالی آن بازی را برد و به لیگ برتر صعود کرد. و در آن بازی بچه های باغیرت بیم بابل برای اولین بار حلقه شادی را وسط زمین برقرا کردند.

بیم با صعود به لیگ برتر به دیدار فینال راه پیدا کرد.
در دیدار رفت فینال در بابل بیم به مصاف تیم کاوه رفت. کاوه تیم بسیار پرقدرت لیگ دسته اول بود که بازیکنان خوبی را دور هم جمع کرده بود.کاوه در آن مسابقات قبل از بازی فینال تنها یک باخت و در هفته دوم رقابت ها به تیم پاسارگاد شیراز داشت و بعد از اون تمامی بازی های خودش رو حتی با اختلافات 30 و 40 و حتی 50 اختلاف تیم های گروه خود را شکست می داد.
در بازی رفت فینال این تیم بیم بود که مقتدرانه کاوه قدرتمند را به زانو درآورد.بیم تا آخرین ثانیه بازی با 21 اختلاف از کاوه جلو بود که یک پرتاب 3 امیازی در آخرین لحظه بازی که داور آن را قبول کرد و بیم در بازی رفت فینال موفق شد با 18 امتیاز اختلاف کاوه را شکست دهد.

اما برای بازی برگشت بیم با مشکلاتی همراه شد.تیم بعدازظهر شنبه به سمت تهران حرکت کرد که متاسفانه شب به جاده خراب و نامساعد هراز برخوردند و مجبور شدند به بابل برگردند و صبح روز یکشنبه که در آن روز بازی باید در تهران برگزار میشد تیم عازم تهران شد.
و تنها چند ساعت قبل از بازی به استادیوم آزادی رسید و حتی بدون استراحت کامل و بدون حتی یک جلسه تمرین بیم در بازی برگشت مقابل کاوه قرار گرفت که آن بازی را با اختلاف واگذار کرد و نایب قهرمان لیگ شد.
در آن سال تیم بسکتبال بیم با بازیکنانی مثل مجید تهرانی نژاد ، مهرداد قانعی ، متین عیدمحمدی ، مجید بارانی ، نیما بخشی ، جمال کاووسی و بازیکنان خوب و بعضا جوان دیگر به مقام دوم لیگ دسته اول رسید.
بیم بابل به رقابتهای لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور صعود کرد و می بایست تیم خوب و بزرگی را برای بقا در لیگ برتر تشکیل می داد.

مهندس سعیدیان مدیرعامل باشگاه بیم در اولین سال حضور تیمش در لیگ برتر با خرید بازیکنان خوب و ملی کشورمان قصد ساختن یک تیم خوب و در حد قهرمانی داشت!


حضور پویا تاجیک (کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران و عضو باشگاه پیکان) ، ایمان زندی (بازیکن ملی پوش ذوب آهن) ، توماج کریمیان و محمد شاهسوند از پیکان ، مهندی عسگرنژاد از ذوب آهن ، مجتبی بنی عقیل از شهرداری گرگان و بازیکنانی نظیر سیاوش محسنی ، حمید کاشانی و چند بازیکن خوب سال گذشته باشگاه در یک تیم و یک مجموعه برای هواداران بی نظیر بابلی یک اتفاق تازه و خوشایند بود!
بیم در اوایل فصل در خرید بازیکنان خارجی که 2 سهمیه برای هر تیم معین شده بود چندان فعال کار نکرد و با یک بازیکن خارجی پا به مسابقات گذاشت.
کوین جمال برادلی بازیکن امریکایی که سابقه بازی در گل گهر سیرجان را در لیگ کشورمان داشت به عنوان تنها بازیکن خارجی بیم در اوایل فصل وارد بابل شد.
بیم در رقابت های لیگ برتر در سال 86 برای اولین سال شرکت کرد و بازی ها را هم خوب شروع کرد.

اولین بازی بیم در لیگ برتر در تهران و مقابل تیم تازه صعود کرده آرارات بود که بیم آن بازی را با 10 اختلاف برد.

در آن بازی کوین جمال برادلی و ایمان زندی بازی خوبی را از خود نشان دادند.

بازی دوم بیم هم خارج از خانه بود و پتروشیمی بندر امام در ماهشهر میزبان بیم بود.بیم در آن بازی در بیشتر لحظات بازی از پتروشیمی پیش بود یا بازی پایاپایی را برگزار کرد ولی کم تجربگی بیمی ها باعث شد که بیم در آن بازی در حالی که تا لحظات آخر با پتروشیمی مساوی بود با یک پرتاب 3 امتیازی حریف که وارد سبد شد بازی را 72-69 به میزبان واگذار کند!

اما هفته سوم رقابت های لیگ برتر اولین بازی بیم در بابل را شامل می شد!

هواداران خونگرم بابلی در آن بازی اولین بار بود که بازی تیم جدید و خوش استیل خود را از نزدیک می دیدند.

بیم در اولین بازی خانگی خود در لیگ برتر مقابل شهرداری گرگان قرار گرفت و با نتیجه 80-70 این تیم را شکست داد و به دومین برد خود در لیگ برتر رسید.

بیم پس از آن در بابل مقابل هیئت بسکتبال شهرکرد قرار گرفت و در یک بازی به یاد ماندنی با نتیجه 101-72 حریف خود را شکست داد تا در بالای جدول قرار بگیرد.

بازی بعدی بیم در سیرجان و مقابل تیم گل گهر بود که بیم آن بازی را هم با 13 اختلاف برد و آماده یک بازی بسیار مهم و حساس مقابل قهرمان آسیا شد!

بیم از آن بازی جاش مور بازیکنی که در ان بی ای بازی کرده بود را به ایران آورد و این بازیکن به مدت 15 روز همراه تیم تمرین می کرد و در 4 بازی تیم بیم را همراهی کرد اما به دلیل برخی مشکلات و اشتباهات لفظی و خیلی آماتور که از سوی خود جاش مور صورت گرفت مسئولین بیم در گرفتن رضایت نامه جاش مور با مشکل برخورد کردند و با یک سری اشتباهات عجیب از سوی جاش مور او نتوانست برای بیم بازی کند و زمانی بیمی ها متوجه این اشتباه لفظی و این مشکل شدند و زمانی رضایت نامه جاش مور آمد که او از ایران رفته بود!

وگرنه بیم با حضور غول 2 پای بسکتبال حتی میتوانست با کمی تلاش بیشتر قهرمان لیگ شود!

صباباتری که سال قبلش قهرمان جام باشگاه های آسیا شده بود و قهرمانی لیگ برتر بسکتبال را هم یدک می کشید با بازیکنان خوب و بزرگ خود نظیر : حامد حدادی ، مرحوم آیدین نیکخواه بهرامی ، گارس ژوزف ، ماکان دیوماسی ، حامد آفاق اسلامیه ، محمد رضا تابش نیا ، محمد رضا اسلامی ، کامران جمشیدوند ، اصغر کاردوست ، محمد ایرانی ، کرم احمدیان به بابل آمد.

در حالی که قرار بود بازی ساعت 4 بعدازظهر روز پنجشنبه 3 آبان 86 در تالار بسکتبال سردار شهید سجودی بابل برگزار شود حدود ساعت 2 بعدازظهر و بلافاصله پس از باز شدن درب های سالن ظرفیت سالن پر شد و تماشاگران خونگرم بابلی منتظر شروع ک بازی تاریخی و دیدنی در بابل شدند.

بازی شروع شد و بیم در اوایل بازی با حمایت عجیب تماشاگران خونگرم خود حاکمیت خود را بر صبا نشان داد.

بازی با برتری بیم آغاز شد و بیم بازی را جلو افتاد ولی صبایی ها کار را جبران کردند تا بازی در امتیاز 15 مساوی شود.

اما بعد از آن بیم به شکل کاملا برتر بازی را در دست گرفت و تا اواخر بازی با اختلاف بین 10 تا 16 اختلاف از صباباتری جلو بود.

در اواخر بازی و برای حفظ نتیجه بیم کمی دفاع کرد و در نهایت در شب به یاد ماندنی بیم موفق شد صباباتری قهرمان آسیا و لیگ برتر کشور را با بازی بسیار خوب و محکم خود با نتیجه 88-82 شکست دهد.

در آن بازی کوین جمال برادلی با کسب بیش از 30 امتیاز ستاره بی چون و چرای میدان بود.

پویا تاجیک کاپیتان ملی پوش بیم در آن بازی آنقدر خوب کار کرد که به گفته کارشناسان یکی از بهترین و زیباترین بازی های دوران بازیگریش را آن شب انجام داد.

آن شب همه خوب بودند : مهدی عسگرنژاد ، ایمان زندی ، محمد شاهسوند ، توماج کریمیان و حتی مجید تهرانی نژاد.

در آن بازی تماشاچیان بابل در حین بازی اینقدر جو بازی را با سوت ها و جیغ و داد های خود برای صبایی ها تنگ کردند که مهران شاهین طبع در پایان بازی از حضور این تماشاچیان با آن جو بی نظیر مات و مبهوت مانده بود.

ایگور مربی صربستانی بیم و همه کادر فنی و مسئولان بیم و صباباتری در آن بازی از حمایت تماشاچیان بیم در حیرت ماندند و آنان را تحسین کردند.

مهران شاهین طبع در پایان بازی گفته بود : من خیلی از کشورها رفتم...اروپا رفتم...شرق آسیا رفتم...خیلی جاها رفتم ولی هیچ جا تماشاچیانی مثل بابل ندیدم.

بازیکنان صبا در اواخر بازی با عصبانیت به سرو کله خود میزند و باورشان نمیشد قدرت بردن بیم را ندارند.

حامد حدادی در بازی مقابل بیم فکر کنم 3 امتیاز آورد و چنان در آن بازی او را مهار کردند که شاهین طبع در بسیاری از زمان بازی او را نیمکت نشین کرد.

گارس ژوزف با آن قد و هیکلش در آن بازی غیر از یک اسلمدانک در اول بازی کار خاصی برای تیمش انجام نداد و بیمی ها در آن بازی اجازه کار موثری را به او به بازیکنان بزرگ صبا ندادند.

خدا آیدین رو بیامرزه ولی تو اون بازی پویا کاملا آیدین را مهار کرده بود و انصافا اجازه هر کاری را از او گرفت.

یکی دو بلاک پویا مقابل آیدین از نکات جالب توجه آن بازی بود.

چندین بلاک شات از بازیکنان بیم مقابل صبایی ها آن ها را کلافه کرده بود.

به هر حال 3 آبان 86 هیچ گاه از ذهن طرفداران پرشور بیم و همه بازیکنان و مسئولین بیم پاک نخواهد شد.

اما بعد از بازی با صباباتری قرعه بیمی ها برگشت و حاشیه به بیم هجوم آورد.بیمی ها که در حال و هوای برد مقابل صباباتری بودند به مصاف کاوه در تهرن رفتند.

در آن بازی تلخ برای بیمی ها و هوادارانشان بیم در اوایل بازی حتی تا 16 امتیاز هم از کاوه جلو افتاد اما بعد از آن بیم به شکل عجیبی افت کرد و امتیاز از دست می داد.

تا آنجا که بازی در پایان نیمه اول با پرتاب 3 امتیازی که کاوه وارد سبد بیم کرد به اختلاف 4 امتیاز برای بیم بابل رسید.و روحیه بد بیمی ها برای نیمه دوم هم حفظ شد تا بیم آن بازی تلخ را با 25 اختلاف به کاوه ببازد.

در پایان بازی مقابل کاوه بنا به شرایطی که در تیم پیش آمد ایگور کواکوویچ از سمت خود برکنار شد و تیم رسما وارد حاشیه شد. مجید توفیق پدر بسکتبال ایران که تازه به ایران آمده بود هدایت بیم را به عهده گرفت.

بیمی ها بعد از استراحتی که به خاطر بازی مقابل ذوب آهن کردند(بازیکان ذوب آهن در مسابقات آسیایی جوانان بودند) به مصاف مهرام در بابل رفتند.

مجید توفیق در آن بازی با کنار گذاشتن ایمان زندی از ترکیب 12 نفره تیم و قراردادن بازیکنان بسیار جوان و کم تجربه در زمین حرص هواداران را درآورد و در یک بازی بسیار ضعیف و تحقیرآمیز بیم با اختلاف زیادی به مهرام باخت.

بعد از آن بازی هواداران به شدت مجید توفیق را مورد انتقاد قرار دادند تا او در پایات آن بازی از هدایت تیم بیم کنار گذاشته شود و تیم در اختیار رضا نوری (مدیر فنی بیم و سرمربی تیم ملی جوانان کشورمان) و پرویز لحیم چی(مربی بیم) قرار بگیرد.

بعد از بازی با مهرام و با آن حاشیه ای که برای بیم به وجود آمد بیم به هیچ تیمی "نه" نمیگفت و یکی یکی بازی ها رو به حریفان خود واگذار می کرد.

شکست مقابل تیم ضعیف دانشگاه آزاد در بابل با 2  امتیاز اختلاف ، شکست مقابل پردیس متحد قزوین در قزوین و شکست مقابل ذوب آهن در اصفهان از آن جمله بود.

بیم با 5 شکست پیاپی و با روحیه ای بسیار داغون شده نیم فصل را به پایان برد.در پایان نیم فصل از 11 بازی انجام شده بیم صاحب 5 پیروزی و 6 شکست شد.

اما در پایان نیم فصل مهندس سعیدیان مدیرعامل پرتلاش و محبوب بیم تیم را رها نکرد.

کوین جمال برادلی که در 2 بازی آخر تیمش به عمد بد بازی میکرد و مسائل حاشیه ای را برای تیم بیم به وجود آورده بود با وجود بازی های خوبی که در اوایل لیگ به نمایش گذاشته بود اما به دلیل مسائل انضباطی از تیم کنار گذاشته شد.

با اخراج برادلی تیم عملا بدون بازیکن خارجی بود که مهندس سعیدیان بلافاصله و قبل از شروع نیم فصل دوم 2 بازیکن خارجی در پست های گارد راس و سنتر به خدمت گرفت.

کوین جوبیتی کانادایی که 12 سال سابقه بازی در تیم ملی کانادا را در کارنامه داشت در پست 5 به کار گرفته شد و مایکل داوسن آمریکایی هم در پست 1 جانشین برادلی شد.

در ابتدای نیم فصل دوم بیم یک مربی خوب و برجسته را از صربستان به ایران آورد تا به تیم سر و سامان دهد.

راده ووینویچ صرب که سرمربیگری تیم های ملی عمان و یمن را برعهده داشت هدایت بیم بحران زده و متلاشی را به عهده گرفت.

اما کار ارزنده دیگر مهندس سعیدیان آوردن سرجان بدنساز خوب و ارزنده تیم ملی بسکتبال ایران بود که انصافا تیم را از بی حالی و بخور و بخوابی درآورد.تیم مرده بود و در بدترین شرایط روحی به سر می برد.

اولین مصاحبه اختصاصی سایت رسمـی باشگاه

بیم مازندران (محمد) با کاپیتان پویا تاجیک

پویاتاجیک: با کمال میل برای بابل بازی میکنم!


beemclub - در مورد این یک ماهی که در تمرینات تیم ملی بودی بگو...

*** ما یک ماه اخیر رو بیشتر کارهای بدنسازی کردیم...چند تا بازی تدارکاتی انجام دادیم که آقای ترومن بتونه نفرات برگیزیده خودشو انتخاب کنه! تعداد بچه ها اینقدر زیاد بود که 28 نفر بودیم! همه پرانگیزه بودند و میخواستند تو این اردو نمایش خوبی داشته باشند...همه بچه ها تلاش خودشونو کردند...چهارشنبه صبح بود که 7 تا از بچه ها خط خوردند(البته توماج کریمیان قبلا انصراف داده بود) و تعداد بچه های ما شد چیزی حدود 20 نفر!
یک هفته دیگه تمرین میکنیم بعدش 4 نفر دیگه از جمعمون کم میشه و با 16 نفر برای بازی های تدارکاتی که در ایتالیا و صربستان قراره که انجام بشه یه کمپی رو اونجا خواهیم داشت.


beemclub - معلوم نیست با چه تیمهایی است؟

*** نه...دقیقا نمیدونم.تا اونجایی که من اطلاع دارم تیم های باشگاهی خوب ایتالیا و صربستان خواهد بود و اینکه آقای ترومن بتونه 16 نفر خودشون رو ارزیابی کنند.بعد از اون تیم به ایران برمیگرده و فکر میکنم یه کمپی رو توی ایران داریم و بعدش به استرالیا خواهیم رفت.


beemclub - الان 4 نفری که باید خط بخورند کی مشخص خواهند شد؟


*** فکر کنم روز آخر...آخر این هفته مشخص میشن!


beemclub - اوایل تمرینات 2 نفر از ایرانی های مقیم خارج از کشور با شما بودند.


*** آقای نظری بود که پوینت گارد بود و همچنین آیدین شاهنگیان که اون هم پوینت گارد بود!


beemclub - اونها چه جوری بودند؟


*** بازیکن های خوبی بودند...مخصوصا حامد نظری بازیکن خیلی خوبی بود ولی خب یه مقدار من فکر میکنم عدم تجربه شون باعث شد که در جمع 20 نفر قرار نگیرند.فکر میکنم این بازیکنان اگه تو لیگ ایران تطبیق داده بشن میتونن در آینده بازیکن های خوبی بشن چون بسیار جوان هستند.


beemclub - حضور رایکو ترومن رو در ایران چه جوری میبینید؟ به هر حال ایران با رایکو ترومن قهرمان آسیا شد.این چند مدتی که با ترومن بودید و پارسال که با ایشون بودید برامون بگید و اینکه در رابطه با نظرات فنی ایشون رو چه جوری دیدید؟


*** ترومن بسکتبال روز دنیا رو میشناسه...مربی های دیگه ای هم که وارد ایران شدند باید بگم که از نظر فنی چیزی از ترومن کم نداشتند ولی خب خصوصیت بارز ترومن دیسیپرین و نظمیه که تو کارش به بچه های تیم ملی تزریق کرده و تونسته یه فضایی رو درست کنه که بازیکن ها منضبط تر باشند و قدرت خودشون رو از این طریق به بازیکن ها انتقال میده و میتونه یه مدیریت خیلی خوبی رو توی زمین بسکتبال و موقع بازی داشته باشه.
من فکر میکنم بزرگترین مشخصه ترومن یکی اینه که مدیریت خیلی قوی ای داره و اینکه بسکتبال رو خوب میشناسه.


beemclub - خب وضعیت شما و ایمان زندی توی این تمرینات چطوره؟

 


*** من تمام سعی خودم رو کردم که بتونم نظر مربی ها رو به خودم جلب کنم.شاید سال های قبل در مورد من می گفتند پویا زیاد مرتب نیست زیاد منظم نیست ولی خب تو این یک ماه خودم فکر میکنم تونستم خلاف اینو ثابت کنم.انگیزه های من باعث شده که من خیلی آدم منظمی بشم تمریناتم رو خیلی جدی دنبال کنم و الان که قبل از بازی ها هستیم فکر میکنم به آمادگی 100% رسیدم و در حال حاضر خیلی آماده ام که بتونم بازی های خوبی داشته باشم.
ایمان هم خیلی خوب تمرین میکنه و ایمان هم خیلی انگیزه داره و از نظر بدنی ایمان خیلی متفاوت شده از نظر کار گروهی و کارهای تکنیکی خیلی ارتقاء پیدا کرده و موقع تمرینات جنگندگی خیلی خوبی داره و امیدوارم که من و ایمان بتونیم در جمع 12 بازیکن تیم ملی ایران برای بازی های المپیک قرار بگیریم!


beemclub - خب درباره بیم بگو و یه مقدار از فصل گذشته بگو و اینکه به نظر خودت آیا در این فصل هم تمایل داری در بیم بمونی یا نه؟


*** من خیلی دوست دارم برای بابل بازی کنم...تماشاچی های بابل به من محبت دارن...من هم خیلی دوستشون دارم و اینکه دوست دارم سال دیگه هم در کنار تیم خودم باشم و تا الان تو جلسات مختلف با آقای سعیدیان صحبت کردیم ولی خب در مورد قرارداد جدید هنوز صحبتی نکردیم.انشاءالله تو این هفته یه قراری با کوچ(مربی) خواهیم داشت... یعنی رادو خواسته که یه صحبتی با هم داشته باشیم و تکلیف رو تا اونجایی که بشه مشخص کنند تا انشاءالله اگه من جزء 16 بازیکن تیم ملی بودم قبل از رفتن به ایتالیا تا یه حدودی بندهای قرارداد من مشخص بشه و اگه به توافق برسیم حتما من دوست دارم با کمال میل در اختیار تیم بیم باشم!


beemclub - چون خیلی از هوادارهای بیم در مورد نظر شخصی خود پویا در مورد موندن یا نموندن در بیم خواستند بدونند من این سوال رو از شما کردم!


*** بابل پتانسیل خوبی داره...پتانسیل بابل به خاطر جوون هایی که اونجا دارن کار میکنن بالاست!


اونها میتونن بازیکن های خیلی خوبی باشند...من فکر میکنم تو فصل آینده در اختیار تیم باشند و خیلی به تیم کمک کنند.


beemclub - و این جوان هایی که پتانسیل دارن یه رهبر خوب هم میخوان که این رهبر میتونه پویا تاجیک باشه.

 


*** این نظر لطف همه است.من خودم واقعا اونها رو دوست دارم...من شرایط تیم بابل رو به خاطر وجود تماشاچی هاش دوست دارم...خب یه مقدار پارسال حاشیه وجود داشت و تیم بیم پارسال به حق خودش نرسید و این فکر کنم به خاطر عدم تجربه بود و من فکر میکنم اگه بشه این باور تو تیم جدید تزریق بشه که تیم بابل میتونه تو فینال بازی کنه با انرژی خوبی که توی بابل است با فراهم شدن شرایطی که بچه ها از حاشیه به دور باشند و تیم خوب و منظم جمع بشه من فکر میکنم تیم بابل شرایطتش رو پیدا خواهد کرد که توی فینال بازی کنه.


beemclub - انشاءالله...خب حالا در مورد مربی ایرانی و خارجی و حضورش در تیم بیم بفرمایید.


*** ما مربیان ایرانی خوبی داریم که الان دارن توی لیگ کار میکنن...نمیتونیم بگیم که مربیان داخلی مون خوب نیستند ولی خب...


beemclub - آقای سعیدیان در این مورد گفتند مربیان ایرانی خیلی خوب هستند ولی ممکنه توی بابل حاشیه هایی به وجود بیاد.


*** حالا من در این موضوع نمیدونم ولی خب رادو مربی قوی ایه... مربی ایه که تیم بابل رو پارسال واقعا نجات داد...یعنی ما تو نیم فصل اول اینقدر بد کار کردیم که تیم ما میتونست حتی اوت بشه و دوباره به لیگ یک برگرده.ولی خب این مربی تونست به بچه ها و به تیم بابل کمک کنه که تیم رو پای خودش وایسته.من پارسال باهاش صحبت کردم میگفت از دست من کاری برنمیاد... من تمام توانمو میذارم واسه این تیم... ولی امسال خود رادو داره بازیکن هاشو انتخاب میکنه... و مسئولیتش هم حتما سنگین تر خواهد بود و چون با نظر خودش داره بازیکن ها رو جمع میکنه من فکر کنم که بتونه توانایی های خودشو توی بابل نشون بده...


beemclub - یعنی شما این قابلیت رو در رادو میبینید که یه مربی خوب و کارساز برای بیم باشه با اون هواداران...


*** 100%... رادو روابط عمومی خیلی خوبی داره... ارتباط خیلی خوبی با بازیکن ها و کادر فنی برقرار میکنه...شخصیت خیلی خوبی داره و اینکه از نظر بار فنی من فکر میکنم که این قدرت رو داره که بتونه کنار یک مربی بدنساز و اسیست های خودش که از ایرانی ها احتمالا انتخاب میکنه امسال بتونه حاشیه تیم رو کم بکنه و من فکر میکنم رادو این توانایی رو داره...


beemclub - خب برای آخرین سوال در مورد طرفدارهات و اون هایی که به هر حال دوست دارن بگو...


*** واقعا همونجوری که تماشاچی ها منو دوست دارن من هم اون ها رو دوست دارم و دوست دارم با حمایت تمام تماشاچی هایی که هستند من بتونم به تیم بابل کمک کنم و بتونم به عنوان بهترین بازیکن لیگ امسال انتخاب بشم...با حمایت تماشاچی ها!


beemclub - انشاءالله...خب خیلی زحمت دادم به شما...وقتتونو گرفتم...خیلی ممنون!

Pooya Tajik

نام: پویا
نام خانوادگی: تاجیک
تاریخ تولد: 9 آبان 1359
محل تولد: تهران
قد : 202 سانتی متر
وزن: 100 کیلوگرم
موقعیت بازی: 4


سابقه کامل باشگاهی:
10 سال پیکان تهران - 2 سال بیم مازندران


مقام های باشگاهی:
4 مقام سومی لیگ برتر با پیکان
1 مقام نائب قهرمانی لیگ برتر با پیکان


سابقه کامل ملی در تمام رده های سنی:
از سال 1376 تا 1387 در تیم های ملی جوانان-امید-بزرگسالان


افتخارات ملی:
مدال برنز بازی های آسیایی دوحه در سال 2006
مدال برنز بازی های کشورهای اسلامی
مقام پنجم جوانان آسیا
مقام پنجم امیدهای آسیا
4 دوره قهرمانی غرب آسیا
2 دوره نائب قهرمانی غرب آسیا

یک جمله از پویا تاجیک:
خوشحالم که امسال در بیم بازی می کنم و امیدوارم به فینال راه پیدا کنیم.

یکی از محبوب ترین ها در نزد هواداران بابلی همین بازیکن می باشد.

Iman Zandi

نام: ایمان
نام خانوادگی: زندی
تاریخ تولد: 28 شهریور 1360
محل تولد: فولاد شهر اصفهان
قد : 186 سانتی متر
وزن: 90 کیلوگرم
موقعیت بازی: 2

سابقه کامل باشگاهی:
8 سال ذوب آهن اصفهان
1 سال صنام تهران
1 سال بیم مازندران

مقام های باشگاهی:
2 قهرمانی لیگ برتر با ذوب آهن
3 مقام سومی لیگ برتر با ذوب آهن
مقام چهارمی لیگ برتر با صنام

سابقه کامل ملی در تمام رده های سنی:
تیم ملی امید 2 سال
تیم ملی بزرگسالان 8 سال

افتخارات ملی:
مدال برنز بازی های آسیایی دوحه در سال 2006
مدال برنز بازی های کشورهای اسلامی
4 دوره قهرمانی غرب آسیا
2 دوره نائب قهرمانی غرب آسیا
حضور در المپیک 2008 پکن

یک جمله از ایمان زندی:
Impossible is Nothing

ایمان زندی محبوب ترین بازیکن میان طرفداران با غیرت بابلی است.

First name : Ivan

Last name : Tassev

Age (birth date) : 41  (21/03/1967) m

Hometown : Pazardzhik

Position : Setter

Height : 189 cm
Weight : 90 kg
Spike : 334 cm
Block : 316 cm

National Selections
W.Champ. = 1
Other = 58
Total = 59

International debut
Club debut : CSKA
Actual Club : BEEM

Personal
Hobbies : fishing

: Favourites
Books:
Godfather
Food: pizza
Movie: Godfather
Music: Scorpion
Other sports: Football

Ali Beheshti

نام: علی
نام خانوادگی: بهشتی
تاریخ تولد: 27 خرداد 1364
محل تولد: شمیران
قد : 205 سانتی متر
وزن: 110 کیلوگرم
موقعیت بازی: 5 (سنتر)

سابقه کامل باشگاهی:
نونهالان ، نوجوانان و جوانان پیکان تهران
جوانان ، امید و بزرگسالان ایران نارا ، دانشگاه آزاد تهران ، صباباتری تهران

مقام های باشگاهی:
مقام اول لیگ دسته اول با تیم دانشگاه آزاد تهران
نایب قهرمانی لیگ برتر با ایران نارا تهران
2 مقام قهرمانی لیگ تهران با صباباتری تهران
2 مقام قهرمانی لیگ برتر با صباباتری تهران
قهرمانی غرب آسیا با صباباتری تهران
قهرمانی آسیا با صباباتری تهران

سابقه کامل ملی در تمام رده های سنی:
سال 78 در تیم ملی نونهالان
سال 79 تیم ملی نوجوانان
سال 82 تیم ملی جوانان
سال 83 تیم ملی امید

افتخارات ملی:
مدال برنز جام نوروز ترکمنستان
مدال نقره جوانان غرب آسیا
مدال نقره جوانان آسیا و ورود به جام جهانی جوانان

موارد دیگر : بعد از 2 سال دوباره بسکتبال را به خاطر مادرم آغاز کردم. از او تشکر می کنم.

یک جمله از علی بهشتی:
دو تا از دوستام امسال در لیگ نیستند ؛ حامد حدادی و طلوع باقری. امیدوارم هر جا هستند موفق باشند

 

ایمان امپراتور ، لنگرود را لرزاند

بیم بابل  94-68  سرگل لنگرود

در هفته دوازدهم لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور امشب تیم بسکتبال بیم در استادیوم شهید سجودی بابل موفق شد تیم بسکتبال سرگل لنگرود را با نتیجه قاطع 94 بر 68 شکست دهد.

در این دیدار ایمان زندی امپراطور بیم بابل ، واقعا امپراتور بود و موفق شد با کسب 34 امتیاز ، 4 پاس منجر به گل و 3 توپربایی شب به یادماندنی ای را برای خود و هواداران بیم به ثبت برساند.

پویا تاجیک که نیمه اول را به دلیل مصدومیت کاملا نیمکت نشین بود از اوایل کوارتر سوم و با کم شدن اختلاف به بازی آمد و بی نظیر بود.

بیم با ترکیب ویتاری مارش ، ایمان زندی ، رضا لطفی ، کمالدین گاما و موسی نبی پور وارد میدان شد. پویا تاجیک کاپیتان بیم به علت مصدومیت غایب بزرگ ابتدای بازی بود.

کوارتر اول کوارتر راحتی برای بیم بود... بیم در کوارتر اول با درخشش فوق العاده ایمان زندی که ۱۱ امتیاز بدست آورد موفق شد ۲۱ بر ۱۰ از سد حریف خود بگذرد.

لنگرود که از وجود ۲ بازیکن خارجی بهره می برد ، در ابتدا چیز خاصی از خود نشان نداد ، اما رفته رفته و از کوارتر ۲ بازی را در دست گرفت و بیم را خیلی اذیت کرد.

در کوارتر دوم اختلاف بازی بسیار کم شد و بیم تنها با ۵ امتیاز اختلاف به رختکن رفت.

در نیمه دوم بیم به روند نزولی خود ادامه داد تا آنجا که حتی با ۱ اختلاف از لنگرود عقب افتاد ، اما پویا تاجیک کاپیتان بیم که ۲۶ دقیقه بر روی نیمکت بود با آمدن به زمین علاوه بر بازی خوبش روحیه خوبی به تیم بیم داد. بیم پس از ورود پویا به بازی توانست نتیجه بازی را به سرعت برگرداند و در پایان کوارتر سوم نتیجه ۶۳-۵۶ به سود بیم بدست آمد.

پویا تاجیک در این کوارتر و در ۴:۱۸ دقیقه بازی ۴ امتیاز آورد و ۲ ریباند و ۲ پاس منجر به گل داشت.

اما در کوارتر چهارم توپ و میدان در اختیار کامل بیم بود. بیم در این کوارتر قدرت خود را به خوبی به رخ لنگرود کشاند و موفق شد این کوارتر را با نتیجه ۳۱ بر ۱۲ پیروز شود.

در کوارتر چهارم ایمان زندی یک فوق ستاره بود و تنها در این کوارتر ۱۱ امتیاز بدست آورد. ویتاری مارش هم در این کوارتر به خوبی ایمان زندی را تغذیه کرد. ۳ پاس منجر به گل و ۳ توپربایی و ۲ امتیاز حاصل کار ویتاری مارش در این کوارتر بود.

اسلمدانک زیبا و دو دست ایمان زندی که با یک بارفیکس جانانه هم همراه بود از نکات بسیار زیبای این بازی بود.

در کوارتر سوم هم رضا لطفی با اسلمدانک سبد لنگرود را نشانه رفت. در اواخر بازی محمدرضا ابراهیمی نیا بازیکن ۲۰ ساله بیم که سابقه حضور در تیم ملی جوانان را هم دارد توسط راده ووینویچ به بازی فراخوانده شد و در زمان ۱:۳۸ ابراهیمی نیا یک ریباند دفاع کرد و همان ریباند را از زمین دفاع به حمله برد و با دریبل های زیبای خود و لی آپ زیبایش ۲ امتیاز دیدنی را برای بیم کسب کرد.

بازیکنان بیم :

ایمان زندی ؛ ۳۴ امتیاز ، ۲ ریباند ، ۴ پاس منجر به گل و ۳ توپربایی

امپراطور هر کار دلش خواست کرد... به تنهایی لنگرود را از هم پاشید و طوفانی تر از همیشه کار کرد. ایمان هم اینک به جرات بهترین پست ۲ ایران است. ایمان زندی در این بازی ۶ پرتاب از ۱۲ پرتاب ۳ امتیازی خود را وارد سبد کرد تا با ۵۰٪ از پرتاب ۳ امتیازی ، ۶۰٪ از پرتاب ۲ امتیازی و ۸۰٪ از پرتاب پنالتی آماری بی نظیر را از خود به ثبت برساند.

کمالدین گاما ؛ ۱۵ امتیاز ، ۱۰ ریباند ، ۱ بلاک و ۴ پاس منجر به گل

کمال بازی به بازی بهتر می شود. سنتر ۲۰۵ سانتی متری اهل کروات بیم با بازی های بسیار خوب در دو بازی اخیر خود نشان داد قابلیت های بسیاری دارد. کمال با ویتاری و بازیکنان بیم هماهنگ شده و به همراه موسی نبی پور نوید روزهای خوشی برای پست ۵ بیم می دهد.

ویتاری مارش ؛ ۱۵ امتیاز ، ۵ ریباند ، ۴ توپربایی و ۷ پاس منجر به گل

ویتاری بیش از اینکه امتیاز بیاورد پاس گل می دهد. ویتاری مارش هنوز نتوانسته ویتاری سال ۸۳ صنام شود اما او هم بازی به بازی بهتر می شود. ۱۵ امتیاز ، ۴ توپربایی و ۷ پاس منجر به گل آمار ضعیفی نمی تواند باشد ، اما انتظارات از ویتاری مارش خیلی فراتر از این هاست. امیدواریم او در بازی های بعدی بیم این انتظارات را برآورده کند.

پویا تاجیک ؛ ۱۴ امتیاز ، ۴ ریباند و ۲ پاس منجر به گل در 11:25 دقیقه بازی

کاپیتان بیم واقعا مانند لقب خود سلطان بود و در مدت 11:25 دقیقه بازی عالی کار کرد. ۴ اقدام موفق از ۶ اقدام ۲ امتیازی و ۲ پرتاب موفق از ۳ پرتاب ۳ امتیازی یک آمار خیره کننده است. پویا تاجیک که به دلیل مصدومیت تنها ۱۱:۲۵ دقیقه از زمان بازی در کوارتر های ۳ و ۴ فرصت پیدا کرد ، نشان داد همان سلطان همیشگی بیم است.

موسی نبی پور ؛ ۱۰ امتیاز ، ۵ ریباند ، ۱ توپ ربایی و ۴ بلاک شات

بدون شک یکی از بهترین بازی های موسی نبی پور در این فصل بود. موسی در این بازی فوق العاده ظاهر شد و با توجه به زمان ۲۵ دقیقه و ۲۹ ثانیه ای که در میدان بود ، کسب ۱۰ امتیاز و ۴ بلاک شات و بازی زیبایی که موسی از خود نشان داد ، نمایش قابل ملاحظه ای است.

رضا لطفی ؛ ۲ امتیاز ، ۶ ریباند ، ۱ پاس منجر به گل و ۱ بلاک شات

رضا لطفی در این بازی امتیاز زیادی بدست نیاورد ، اما ۶ ریباند در حضور موسی نبی پور و کمالدین گاما و یک اسلمدانک زیبا و یک بلاک شات بسیار زیبا ، بازی خوبی را از او نشان می دهد. البته این را هم باید در نظر داشت که بازی رضا لطفی در تیم و نقشه هایی که مربی پیاده می کند او را چندان در موقعیت کسب امتیاز قرار نمی دهد. امیدواریم رضا بازی به بازی به شرایط ایده آلش در کاوه نزدیک شود.

محمدرضا عامل خبازان ؛ ۲ امتیاز ، ۱ توپربایی و ۲ پاس منجر به گل

محمدرضا خبازان با توجه به دقایقی که در میدان بود آمار چندان بدی نداشت ولی اصلا نتوانست بازی بی نظیر خود در مشهدالرضا را تکرار کند. خبازان خیلی بهتر از این ها می تواند باشد.

محمدرضا ابراهیمی نیا ؛ ۲ امتیاز ، ۱ ریباند در ۱:۳۸ دقیقه

عضو سابق تیم ملی جوانان از اندک زمانی که به بازی آمد بهترین استفاده ممکن را برد و پس از ریباندی که زیر حلقه خودی بدست آورد ، مستقیما توپ را به سبد لنگرود رساند و با دریبل های زیبایش ۲ امتیاز را برای تیمش کسب کرد تا نشان دهد می تواند در بسیاری از لحظات برای تیمش موثر باشد.

کوارتر اول :       بیـــم بابل  ۲۱-۱۰  سرگل لنگرود
کوارتر دوم :      بیـــم بابل  ۲۶-۳۲  سرگل لنگرود

کوارتر سوم :    بیـــم بابل  ۱۶-۱۴  سرگل لنگرود
کوارتر چهارم :  بیـــم بابل  ۳۱-۱۲  سرگل لنگرود

 

نتایج به دست آمده در 6 دیدار برگزار شده امشب به این شرح است:

* دانشگاه آزاد تهران 81 - آرارات تهران 65
* ذوب آهن اصفهان 67 - مهرام تهران 65
* لوله a.s شیراز 93 - پتروشیمی بندرامام 98
* شهرداری گرگان 89 - هیئت بسکتبال خراسان رضوی 78
* تراکتورسازی کردستان 78- هیئت بسکتبال شهرکرد 86
* بیم بابل 94 - هیئت بسکتبال لنگرود 68

 

موفق می شویم ، چون حاشیه نداریم

ایمان زندی : توقف ما در بابل تقریبا غیر ممکن است

ایمان زندی پس از کسب پیروزی 94 بر 68 تیمش در برابر تیم سرگل لنگرود در چارچوب هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر بسکتبال گفت: گرچه در مقطعی از بازی به اندازه کل نتیجه این دیدار از حریف گل خودریم اما با فشاری که به تیم لنگرود آوردیم آنها را مجبور به قبول شکست کردیم.

بازیکن ملی پوش تیم بسکتبال بیم مازندران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: ما بازی را از همان ابتدا خوب آغاز کردیم اما در قسمتی از جریان بازی بد دفاع کردیم و در همان مقطع هم 32 امتیاز گل خوردیم،‌ یعنی چیزی حدود نیمی از امتیازات کل حریف را در وقت سوم به آنها هدیه دادیم اما به هر حال خوشحالم از اینکه توانستیم قدرتمان را به تیم لنگرود نشان داده و با پیروزی زمین مسابقه را ترک کنیم.

وی با اشاره به شروع ناموفق لیگ توسط تیمش تصریح کرد: ما در ابتدای فصل به خاطر نداشتن بازیکنان خارجی می باختیم و بعد از ورود آنها هم بدلیل نا آمادگی آنها و عدم تطابق پذیری شان شکست می‌خوردیم. گرچه در آن زمان هم باخت غیر منطقی نداشتیم اما حالا شرایط کاملا فرق کرده است. ما در حالیکه یک تیم بدون حاشیه را تشکیل دادیم، تمام تلاشمان را معطوف به موفقیت کرده‌ایم و مطمئن هستم با همدلی و وفاق در دور برگشت بسیار موفق تر عمل خواهیم کرد.

زندی در خصوص جدال هفته سیزدهم تیمش در برابر آرارات خاطر نشان کرد: گرچه آرارات با شکست در هفته های اخیر نشان داده که تیم همیشگی نیست اما با این حال با دوندگی و انگیزه زیاد توانسته شگفتی آفرین باشد. آنها با انجام بازی خوب و روان بخصوص در سالن خودشان هر حریفی را آزار داده‌اند که شکست صبا مهر از جمله آنهاست. به شخصه امیدوار به شکست حریف هستم تا با آن برد به خوبی به استقبال مهرام برویم.

وی با اشاره به شرایط تیم مهرام، مدافع اصلی عنوان قهرمانی در بابل یادآور شد: مهرام مطمئن باشد در دیدار خارج از خانه‌اش در برابر ما روز متفاوتی را تجربه خواهد کرد. تیم بیم در بابل عملکرد بسیار بهتری را خواهد داشت بطوریکه باید بگویم تقریبا توقف ما در این شهر غیر ممکن است. شرایط ما در بابل به نسبت قبل 50 درصد متفاوت شده است و این می تواند بعنوان یک هشدار جدی برای رقبایمان به شمار رود.

زندی در پایان با تشریح عملکردش در فصل جاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال به خبرنگار ایسنا گفت: فکر می کنم امسال و در شرایطی که همانند سال گذشته دچار آسیب دیدگی نشدم وضعیت بسیار بهتر بوده است و من توانسته ام آنطور که باید و شاید موفق عمل کنم اما اگر آن خاطره تلخ سال گذشته تکرار نشود، تلاش می کنم روز به روز بهتر شوم.

فرهاد قائمی پس از کسب پیروزی سه بر دو تیمش برابر تیم پادیسان گنبد گفت: خیلی‌ها می گفتند که تو نباید به عنوان یک بازیکن اهل گنبد مقابل تیم پادیسان بازی کنم اما من به آنها گفتم عاشق مردم گنبد هستم و به همین خاطر با تمام قوا برای بیم بازی خواهم کرد.

بازیکن تیم والیبال جوانان ایران و تیم بیم مازندران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: من سال گذشته روزهای سختی را در گنبد پشت سر گذاشتم. به لحاظ انجام بازی فرصت زیادی به من داده نمی شد و به جهت مالی هم در پایان فصل به زور نیمی از مبلغ قرار دادم را گرفتم بنابراین امسال تیم بیم را برای بازی انتخاب کردم. من ضمن احترام به تماشاگران و علاقمندان گنبدی هدفم را بر مبنای موفقیت تیم جدیدم گذاشتم.

وی در مورد ویژگی های دیدار تیمش در برابر تیم پادیسان تصریح کرد: ما انتظار انجام چنین بازی خوب و کم اشتباهی را از حریف نداشتم و نشانه این هم کشیده شدن بازی به گیم پنجم بود. آنها در بهترین فرصت های ممکن و با استفاده از اشتباهات ما بازی را در دو ست به سود خود خاتمه دادند اما به هر حال تیم ما در طول میدان هم خوب دفاع کرد و هم خوب سرویس زد بنابراین مستحق کسب برد بود.

قائمی درباره دیدار هفته نوزدهم تیمش در برابر داماش گیلان خاطر نشان کرد: طی این هفته و هفته آینده ما دو دیدار را برای تیم های گلستان و گیلان انجام داده و برگزار خواهیم کرد که آنها هم در نوع خود یک داربی محسوب می شوند. در مجموع ما برای قرار گرفتن در صدر جدول به کسب این بردها نیاز داریم. البته صرفا هدفمان تداوم حضور در مکان سوم جدول رده بندی نیست بلکه تلاش ما معطوف رسیدن به صدر جدول است.

وی در پایان به خبرنگار ایسنا گفت: خوشحالم از اینکه با کسب پیروزی مقابل تیم پادیسان گنبد، روند بدشانسی‌های ما مقابل تیم های پتروشیمی و گل گهر خاتمه یافت. ما دیگر جایی برای اشتباه کردن نداریم.

 


تاریخ درج خبر: 1387/11/04
X